Yaşlanmanın etkisi 25’li yaşlardan itibaren vücudumuzda hyaluronik asidin azalması ile başlar. Cildimizde ufak kırışıklar ortaya çıkmaya başlar, zamanla yüzde sarkmalar ve çöküklükler meydana gelir. Yaş ilerledikçe deri altındaki yağ hücreleri azalır ve cilt tonunu kaybeder. Anti aging cilt bakımı, cildin kas yönlerine doğru toparlanmasını sağlar, yüzde lifting etkisi yaratır.

Düzenli yapılan cilt bakımlarına zamanında başlandığında, ciltteki ince kırışıkları tedavi ederek cildi gençleştirme ve cilt kalitesini arttırmayı amaçlar.

Yosun, hyaluronik asit, yağ asitleri, vitamin komplexlerle zenginleştirilmiş  anti aging cilt bakımı, yüzdeki yaşlanma izleri ile savaşarak sizleri daha genç, sağlıklı ve dinamik gösterir. Doğal yosun içeriklerinden meydana gelen maske ve serumların kullanıldığı cilt bakımı zamana karşı koyarak cildin sıkılığını artırır.

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı nedir?

İlerleyen yaş faktörü, güneş etkisi, serbest radikaller ve yerçekiminin gücü bir araya geldiğinde yaşlanma sürecine girmemek imkansızdır. Yaşlanma sürecinde cildimiz gevşek görünmeye ve zamanla kırışıklar gün yüzüne çıkmaya başlar. Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve yaşlılığın getirdiği izlerden kurtulmak için anti aging cilt bakımından destek alabilirsiniz.

Yosun içerikli cilt bakımı

Deniz altı zenginlikleri arasında yer alan yosun, güzellik sektörünün de en çok tercih edilen besin kaynaklarından biri. Yeni yapılan araştırmalara göre, deniz yosununun özü cildi yatıştırma, koruma ve yaşlanma karşıtı görevleri vardır.

Kahverengi alglere sahip olan deniz yosununda doğal bir polisakkarit olan fucoidan ve genel olarak deniz bitkilerinde bulunan bir polifenol türü olan polifloroglukinol bulunur. Deniz yosunu özünün cildi iyileştirme, kırışıklık derinliğini azaltma ve cilt parlaklığını artırma özelliği kanıtlanmıştır. Deniz yosunu aynı zamanda yaşlılık lekelerini de azaltır.

Yaşlanma sürecinde bağ dokusu esnekliği zamanla azalır. Kolajenin azalmasıyla birlikte cilt sarkmaya başlar. 30 ila 40 yaşları arasında yapılan düzenli yosun destekli cilt bakımı sayesinde cildinizin yaşlanmasını erteleyebilir, yaşlılık izlerini tedavi edebilirsiniz.

Yosun bazlı anti aging maske kimlere uygundur?

Anti aging maskeler 25 yaş ve üzerindeki kişiler için uygundur. Anti aging maskeler her cilt tipine göre uyarlanarak cilt kalitesinin artırılması amaçlanır. Anti aging maskeler, peel off formundadır. Peel-off maskeler, gözeneklerin derinlerine ilerleyerek aktive olurlar ve kırışıkların azalmasına yardımcı olurlar.

Hyaluronik asit nedir?

Hyaluronik asit, suyun kendi ağırlığının 1000 katını tutabilen cildimizde doğal olarak bulunan bir maddedir. Humektan (su tutucu) özelliğinden dolayı çok iyi bir nemlendiricidir.

Ne işe yarar?

  • Doğal bir nemlendiricidir, cildin nem seviyesini kontrol altında tutarak daha da artmasına yardımcı olur. Cilt nemlendiğinde daha tonulu, sıkı, dolgun ve canlı görünür.
  • Antioksidan özelliğe sahiptir ve bu da cildi serbet radikal hasarına karşı korumaya yardımcı olur.
  • Ciltteki membran tabakanın daha sıkı ve birbirine kenetlenmiş bir şekilde durması için hyaluronik asit çok önemlidir. Bu sayede cilt elastikiyeti korunur.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde yaralar daha hızlı iyileşir.

Kimler için uygun?

Hyaluronik asit çok yönlü bir yapıdır. Nemsiz ciltler hyaluronik asit içeren su bazlı nemlendiricilerden mükemmel şekilde faydalanabilirler. Hyaluronik asit nemi tutar ve yavaşça serbest bırakır, böylece cildin gün boyunca daha nemli ve dolgun kalmasını sağlar.

Hyaluronik asit aynı zamanda zamansız yaşlanma belirtilerini hedef alan ciltler için de mükemmel bir seçimdir. Yaş aldıkça cildimiz doğal olarak daha az hyaluronik asit üretir ve bu nedenle bölgesel olarak hyaluronik asit uygulamak ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi ve cildin elastikiyetinin korunmasına yardımcı olur.

  • Su bazlı oluşu ve komedojenik (gözenekleri tıkamaması) olmaması hassas, hassaslaşmış ve akneye eğilimli ciltler içinde mükemmel bir nemlendirici sağlar.

Anti aging amaçlı yapılan cilt bakımında önce cilt temizlenir, sonrasında cilt tipine ve tedavi amacına uygun serumlar uygulanır. Serumdan sonra uygulanan anti aging özellikli maske sayesinde penetrasyon arttırılır. Uygun ürünlerin birlikte kullanılması, etken maddelerin aktive olması açısından önemlidir. Kişiye özel seçilen vitamin, asit kompleks ve maskeler için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.