Ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında HIFU teknolojisini sizlerle tanıştırıyoruz. HIFU, odaklı ultrasound incelme ve sıkılaştırma tedavisidir. Diyet ve egzersiz programından sonra dahi atamadığınız bölgesel yağlarınızdan HIFU ile kurtulabilirsiniz.

Ses dalgalarıyla çalışan HIFU incelme programı, hedeflenen bölgeye odaklanarak aralıklı atışlar yapar. Deri altında oluşan ısı enerjisi yağ hücrelerini parçalayarak kişinin incelmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

HIFU ile tek seansta gözle görülür bir incelme sağlayabilirsiniz. Yaz mevsimi gelmeden önce sıkılaşmak ve mükemmel vücudunuz ile plajlara giriş yapmak isterseniz sizlere HIFU ile incelme programını öneririz.

HIFU nedir?

HIFU odaklı ultrasound sıkılaşma yöntemi, ses dalgalarını tıpkı bir mercek gibi toplayarak hedefe odaklanır. HIFU uygulama başlığı ile aralıklı atışlar yapılarak derinin altında termal bir ısı oluşması sağlanır. Ortaya çıkan bu ısı, deri üzerinde herhangi bir hasar bırakmaz. Sadece derinin altındaki bölgesel yağlara hedeflenen bu ısı sayesinde yağların erimesi kolaylaşır. HIFU vücut başlığı kullanılarak deri altındaki yağ hücreleri ultrason enerjisi ile parçalanır. Parçalanan hücre atıkları kişinin metabolik yolları ile kolayca dışarı atılabilir.

HIFU, zayıflama yöntemi değil incelme tedavisidir. Kişinin bir türlü kurtulamadığı bölgesel yağlarından kurtulması ve daha ince görünmesi sağlanır. HIFU aynı zamanda kişilerin daha sıkı bir vücuda sahip olmalarına yardımcı olur, vücuttaki sarkmaları tedavi eder ve vücudun kum saati gibi ince görünmesini sağlar. Tek bir seansta konforlu bir incelme uygulaması için HIFU teknolojisinden yararlanabilirsiniz.

HIFU hangi bölgelere uygulanır?

  • Gıdı Bölgesi
  • Kol içi
  • Bacak içi
  • Karın
  • Sırt
  • Bel
  • Basen

HIFU uygulaması nasıl yapılır?

HIFU vücut şekillendirme yöntemi yağ dokusunu parçalayarak vücudun sıkılaşmasını sağlar. HIFU uygulamasından hemen sonra gözle görülür bir sıkılaşma ve incelme sağlanır. HIFU incelme yönteminin en büyük avantajlarından biri yağ azalımını homojen bir şekilde sağlamasıdır. Yani, uygulamadan sonra düzensiz bir yağ dağılımı olmaz, doğal bir incelme yaşanır.

HIFU sıkılaşma uygulaması, klinik ortamında uygulanır. Cerrahi olmayan bu incelme teknolojisi oldukça pratik ve konforlu bir şekilde sürer. HIFU vücut başlığı vücudunuzda gezdirilerek yağların parçalanması gerçekleşir. Deri yüzeyinde herhangi bir kalıcı iz kalmaz, uygulama 30 dakika ila 1 saat arasında tamamlanır. HIFU yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

HIFU teknolojisi ile tanışın!

HIFU uygulaması gelişmiş ultrasound teknolojisinden yararlanır. En basit anlatımıyla; bir yaprağın önüne büyüteç koyup güneş ışığına bıraktığımızda, sıcaklığın etkisiyle yaprak hızlı bir şekilde ısınır ve parçalanır. HIFU da aynı şekilde yağ dokularını parçalayarak vücuttan atılmasını sağlıyor. HIFU ile yüksek ısı oluşturularak çevre dokulara zarar vermeden sadece bölgesel yağlara odaklanılması sağlanır. İstenilen bölgedeki yağların parçalanması aynı zamanda anti-aging etkisini de destekler. Vücut kendi kendini sıkılaştırarak daha genç görünmeye başlar.

HIFU yaptırdıktan kısa bir süre sonra parçalanan yağlar bağışıklık sistemi ile vücuttan atılır. HIFU uygulaması sırasında bağ dokusu hücrelerini de uyararak kolajen üretimini hızlandırır. Uygulamadan sonra ortaya çıkan kolajen cildin gerilerek daha sıkı görünmesini sağlar.

Kaç seans HIFU yaptırmalıyım?

Çoğunlukla bir seans HIFU yaptırmak incelme ve sıkılaşma etkisi için yeterli oluyor. Eğer hasta normalin üzerinde yağlı ise hekiminizin önerisiyle birden fazla HIFU seansı yaptırabilirsiniz. HIFU yaptırdıktan sonra incelme etkisini 9 ay boyunca görebilirsiniz. Yani uygulamadan sonraki ilk 9 ay boyunca cilt sıkılaşmaya ve gerginleşmeye devam edecektir.

HIFU yapıldıktan sonra anında incelmeye başlarsınız ama asıl etkiyi 60 ila 180 gün arasında göreceksiniz. Çünkü cihaz başlığı cilt ile kasların birleştiği noktaya kadar iner. Gerçek sıkılaşma etkisi için buradaki kaslardan cevap bekliyoruz. Bu kasların sıkılaşmaya başlaması uygulamadan sonraki ilk aylar içinde gerçekleşiyor.

HIFU ile sarkmalardan kurtulmak mümkün müdür?

Vücudunuzdaki fazla yağlanma kaynaklı sarkmalar estetik olmayan görüntülere sebep olabiliyor. Karın, bel, sırt, kol ve bacak içindeki sarkmalara karşı HIFU yaptırabilirsiniz. HIFU uygulaması, vücudunuzun toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. HIFU ile mutlaka spor ve diyet programlarını da aksatmadan devam ettirmelisiniz. Eğer kişide normalin üzerinde yağlanma ve sarkma görülüyorsa, bunlardan cerrahi olmayan yöntemlerle kalıcı olarak kurtulmak mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka hekiminiz ile görüşerek size özel incelme programı hakkında bilgi almalısınız.