Günümüz kadınlarının korkulu rüyalarından biri selülit problemidir. Düzensiz beslenme/su tüketimi, yetersiz egzersizler ve sıkı giyinme gibi problemler dolaşım bozukluğunu yol açar ve zamanla selülit görünümünü oluşturur. Selüliti olan kadınlar bikini ve mayo giymeye çekinir, kendilerine olan özgüvenlerini kaybederler.

Günümüz estetik anlayışı ile örtüşmeyen selülit görünümü medikal estetik cihazları ve masajlar ile tedavi edilebilir. Siz de vücudunuzdaki bölgesel portakal kabuğu görüntüsünden rahatsızsanız ve pürüzsüz bir vücudun hayalini kuruyorsanız size en uygun selülit tedavileri için uzman bir hekimden bilgi almalısınız.

Vücut yapınıza ve incelme sürecinize en uygun selülit tedavisi planlaması ile plaj mevsimini güvenli bir şekilde açabilirsiniz.

Selülitler kaça ayrılır?

Selülitler 4 farklı dereceye ayrılır:

1.Selülit grubu: Sadece elinizle derinizi sıktığınızda ortaya çıkan selülitlerdir. Hafif dereceli bu selülitler daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Ayaktayken ve yatarken cilt normal görünür ancak sıkıştırıldığında portakal görünümünü alır.

  1. Selülit grubu: Elinizle derinizi sıktığınızda hafif ve orta dereceli selülit görünümüdür. Yatarken selülitleriniz görülmeyebilir ama ayaktayken daha belirgin olurlar. 2. Dereceli selülitler hafif dereceli ilerlemiş ve sertleşmeye başlamamıştır.
  2. Selülit grubu: Hem ayaktayken hem de yatarken selülitleriniz fark edilir. Deri altındaki düzensiz yağ birikintileri daha sertleşip fibrotik nodüllere dönüşebilir. 3.selülit grubunda ağrılı semptomları görülebilir.
  3. Selülit grubu: İlerlemiş selülit problemidir. Genellikle aşırı kilolu kişilerde ortaya çıkar ve çok nadir görülür. Bu grupta portakal kabuğu görünümü yerini ceviz görünümüne bırakır, dokuda yumrular oluşur. 4. selülit grubu ağrılıdır.

Selülit VIB masajı

Selülitleri gidermek için yapılan etkili masajlardan biri Selülit VIB masajıdır. Selülit VIB masajı lokal olarak selülit olan bölgelere uygulanır. Selülit VIB masajında öncelikle şok etkili jel sürülerek vücut masaja hazırlanır. Sonrasında ise selülitlerin giderilmesi için  yakıcı jel ile baskılı masaj tekniği uygulanır. Selülit VIB masajı, selülitler üzerinde odaklanarak kişilerin portakal kabuğu görünümünden kurtulmaları amaçlanır. Son olarak şok drene edici jel ile lenf dolaşımı hızlandırılır. Bu adım sayesinde yakılan yağların lenfatik sistemle vücuttan daha hızlı atılmaları sağlanır. Ödemden arınan vücut masaj sonrasında daha ince ve pürüzsüz görünecektir.

Selülit VIB masajı ortalama 1 saat kadar sürer. En etkili sonuçlar için en az 5-6 seans yapılması önerilir. Her seans arasında minimum 48 saat olmalıdır.

VelaShape III

VelaShape 3, vücudunuzu şekillendirmek ve selülit görünümünü azaltmak için vakum teknolojisi, kızıl ötesi ışınlarını ve radyo frekanslarını kullanır. Vakum teknolojisi cildinizi manipüle ederken kızılötesi ışık ve iki kutuplu radyo frekansı yağ hücrelerini ve çevresindeki dokuları hafifçe ısıtır. Ortaya çıkan ısınma sonucunda yağ hücreleri parçalanır ve vücut sıkılaşma sürecine girer.

3-6 tedaviden sonrasında uygulama bölgesinde selülit görünümünde bir azalma olduğunu fark edilir. Cildin yüzeyi de daha pürüzsüz ve daha sıkı görünür. VelaShape uygulamasında tek bir bölge ortalama 1 saat kadar sürer. Kişinin ihtiyacına göre tek bir seansta iki veya üç bölgeye kadar uygulama yapılabilir.