Şehir hayatının getirdiği mat ve solgun cilt görünümü oksijen bakımı ile tedavi edilebilir! 2000’li yılların başından itibaren kullanılan OxyGeneo cilt bakımı, cildin sağlıkla parlamasına yardımcı oluyor. Cildin oksijen alması temeline dayanan bu cilt bakımı, cilt kalitesinin artmasını ve yüzün nemlenmesini sağlıyor. Oksijen yüz bakımında basınçlı bir oksijen akışı kullanılıyor. Bu işlem kollajen üretimini teşvik eder, ciltte peeling etkisi başlatır, cildin yeni hücre yaratmasını hızlandırır. OxyGeneo cilt bakımının etkisini anında görmeye başlayabilirsiniz. 3’ü 1 arada etki sunan OxyGeneo cilt bakımından sonra cildinizin daha pürüzsüz, daha genç ve daha nemli göründüğünü fark edeceksiniz.

Cilt bakımında yeni dönem: OxyGeneo

OxyGeneo, bugüne kadar denediğiniz klasik cilt bakımı tekniklerinden farklıdır. OxyGeneo cilt bakımı, aynı anda 3 farklı etkiyi cildinize yansıtır. Nazik bir peeling, nemlendirme ve canlandırma etkisi sağlayan OxyGeneo cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Klasik cilt bakımlarındaki gibi siyah noktalarınızı sıkarak temizleme dönemi OxyGeneo ile ortadan kalkıyor. Oksijenin yararlarından faydalanılan bu cilt bakımında cildinize zarar vermeden gençleşmesi ve daha pürüzsüz görünmesi sağlanır.

OxyGeneo cilt bakımının sonuçları nelerdir?

  • Nemlenmiş bir cilt sağlar
  • Cilt hacmini geri yükler
  • Cildi parlatır
  • Donuk ten rengini ortadan kaldırır
  • Kırışık görünümünü azaltır
  • Gözenekleri sıkılaştırır
  • Ciltteki sarkmaları toparlar
  • Cilt hücrelerinin üretimini hızlandırır
  • Renk farkını tedavi eder

 

OxyGeneo cilt bakımı nasıl yapılır?

OxyGeneo cilt bakımı 3 adımdan oluşur:

İlk adım: Ölü derinin temizlenmesi

OxyGeneo cilt bakımı ilk olarak derinlemesine temizlik adımından oluşur. Capsugen tableti ölü hücreleri gidermek, cildi pürüzsüzleştirmek ve yenilemek için kullanılır. Tabletin içindeki etkenler, cildin üst katmanını derinlemesine temizleyerek cilt bakımının diğer adımlarında kullanılacak besinlerin cilde daha iyi nüfuz etmesini amaçlar.

İkinci adım: Besin takviyesi

Capsugen ile cilt iyice temizlendikten sonra cilde ihtiyacı olan besin takviyesi yapılır. Gençlik ve anti aging etkisi isteniyorsa NeoRevive formülü, cildi parlatmak ve cilt lekelerini tedavi etmek için ise NeoBright formülü kullanılması önerilir.

Üçüncü adım: Oksijen etkisi

OxyGeneo cilt bakımında son olarak cilde oksijen gönderilerek cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesi sağlanır. Cilt bakımının son adımında CO2 kabarcıkları üretilerek, kılcal damar akışı hızlandırılır. Böylece, deri altındaki hücre üretimi desteklenir, cilt metabolizması arttırılır.

NeoBright formülü nedir?

NeoBright, cilt tonunu aydınlatır, ciltteki renk farklılığını en aza indirir.

Azelaik asit = Cilt rengini eşitler. Ciltteki renk eşitsizliği yaratan hücreleri tedavi ederek cildin tek renk olmasını sağlar.

Kojik asit = Cildi aydınlatır. Kojik asit, melanin üretimini engelleyen mantarlar tarafından üretilen doğal bir maddedir. Azelaik asit ile birleştirildiğinde, cildi  aydınlatma ve beyazlatma etkisi vardır.

Retinol = Yaşlanma karşıtıdır. A Vitamini türevi olan retinolün kolajen ve cilt hücre üretimini arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır.

NeoRevive formülü nedir?

NeoRevive, cildi pürüzsüzleştirir ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Hyaluronik asit = Kırışıklık azaltır. Hyaluronik asit cildin nemlenmesini sağlar, nem kaybını önler. Böylece ciltteki ince çizgileri ortadan kaldırır.

Peptitler = Cildi onarır. Peptitler, cildin sıvı tutma kabiliyetini güçlendiren küçük protein parçalarıdır. Hyaluronik asit ile birleştirildiğinde, cildi onarır ve sıkılaşmasını sağlar.

Retinol = Kolajen yeniler. A vitamini türevi olan retinol, kolajen ve cilt hücre üretimini arttırır. Cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar.