Hydrafacial cilt bakımı son yılların en popüler uygulamalarından biridir. Suyun temizleme kuvvetinden yararlanılan bu cilt bakımında cildin yenilenmesi amaçlanır. Cilt yenilenmesi için Hydrafacial cilt bakımında 3 adım takip edilir. Öncelikle su basıncı kullanılarak cilt temizlenir, sonrasında asitlerden faydalanılarak cildin soyulması sağlanır. Sonrasında ise vakum tekniğinden yararlanılarak cilt ölü deriden arındırılır. HydraFacial cilt bakımı tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanır. Sadece yarım saat içinde cildiniz derinlemesine temizlenerek daha sağlıklı ve parlak görünmesi sağlanır. Nişan, düğün gibi özel günlerden önce cildinizin ışıl ışıl görünmesini sağlamak için Hydrafacial yaptırabilirsiniz.

 

Suyun cilt bakımındaki önemi nedir?

Su, cilt sağlığını korumanın ilk adımlarından biridir. Cilt kalitesini korumak için suyu mutlaka cilt bakım rutininize dahil etmeniz gerekir. Sabahları yüzünüzü soğuk su ile yıkamak cildinizin daha sıkı görünmesine ve gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olur. Gün içinde yüzünüzü su ile temizlemek, cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar, gözeneklerinize yağ ve kir dolmasını engeller.

Suyun cilt bakımı için ne kadar önemli olduğunu anlamak için bazı gerçekleri göz ardı etmemiz gerekir;

Cildiniz 20 yaşından sonra her yıl yüzde bir daha az kollajen üretir.

Cildiniz her yenilendiğinde elastikliğini kaybeder. İnce çizgileri, kırışıklıkları ve hasar görmüş    kan damarlarını daha görünür hale getirir.

Ortalama bir insan, hayatı boyunca alacağı UV ışınlarının %23’ünü 18 yaşına kadar tamamlar.

Erken yaşlanma, çiller, renk değişimi ve kollajen üretimindeki azalma gibi görünür cilt değişikliklerinin yaklaşık yüzde 90’ı güneşe maruz kalmadan kaynaklanır.

Güneş ışığı ilaçlara, antibiyotiklere, veya parfümlere negatif reaksiyon göstererek ciltte hasara neden olabilir.

UV ışınları, bulutlu günlerde, güneşli günlerde olduğu kadar güçlüdür.

 

HydraFacial Nedir?

HydraFacial ölü cilt derisini ortadan kaldıran ve yeni deri oluşumunu destekleyen yeni bir cilt bakım uygulamasıdır. Hydrafacial cilt bakımında ciltte yeni katmanın ortaya çıkması amaçlanır. Bunun için cildin ihtiyacı olan asitler kullanılarak ciltte peeling etkisi yaratılır. Cilt bakımının son adımında vakum teknolojisi kullanılarak gözeneklerin temizlenmesi sağlanır. Makyaj artıkları, yağ birikimi ve hava kirliliği ile dolan gözenekleriniz temizlendikten sonra daha küçük görünecektir. HydraFacial cilt bakımının sonunda antioksidan ve nemlendirici içerikli serumlar cildinize uygulanarak, yüzünüzün daha sağlıklı görünmesi sağlanacaktır.

HydraFacial cilt bakımı hızlı ve pratik bir işlemdir. Cilt bakımı ortalama 30 dakika içinde ağrısız bir şekilde tamamlanır. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

 

HydraFacial kimlere için uygundur?

  • İnce çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulmak isteyenler
  • Düzensiz bir cilt tonuna sahip olanlar
  • Cildin de daha fazla esneklik ve sıkılık elde etmek isteyenler
  • Canlı ve sağlıklı bir cilt hayal edenler
  • Cilt kalitesini artırmak isteyenler
  • Yağlı bir cilde sahip olanlar
  • Kahverengi lekelerden kurtulmak isteyenler
  • Genişlemiş gözeneklerden kurtulmayı bekleyen herkes için HydraFacial cilt bakımı uygundur.

 

Hydrafacial cilde nasıl etki eder?

HydraFacial, cildin üst tabakasını yeniden düzenlemeyi amaçlar. Klasik cilt bakımı, cilt yüzeyinde izler bırakabilir. Özellikle akneli ciltler için klasik cilt bakımı yerine suyun kullanıldığı cilt bakımları önerilir. HydraFacial, suyun gücünü kullanarak cildi nemlendirir ve sonrasında cilt problemlerine uygun serumlarla cildi tedavi eder.

HydraFacial cilt bakımında ölü hücreleri ortadan kaldırmak için su bazlı bir solüsyon kullanılır. Hydrafacial cihazının spiral vakum ucu sayesinde ölü deri ve cilt yüzeyindeki kirler dışarı çekilerek cildin yumuşacık olması ve temizlenmesi sağlanır. Daha sonra cilde kimyasal bir peeling uygulanarak yüzün kontrollü olarak soyulması amaçlanır. Son olarak cildin ihtiyacına göre seçilen tedavi serumu uygulanarak cilt bakımı tamamlanır.