Cilt bakımının en önemli adımından biri cilt maskesi kullanmaktır. Yüze uygulanan maske cildin daha genç, pürüzsüz, daha nemli ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Cilt maskeleri ilk olarak Güney Kore ve Japonya’da ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise profesyonel cilt maskeleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Profesyonel cilt maskeleri, evde yapılan maskelerden farklı olarak daha etkili bir sonuç ortaya çıkarır. Profesyonel cilt maskelerinin en önemli avantajı, uzman kişiler tarafından cilt sorununuza ve kişinin ihtiyacına göre maske seçilmesidir. Cilt maskesi ayda bir düzenli olarak yaptırmak cilt kalitenizi arttıracak, yaşlanma etkilerini geciktirecek ve cilt sorunlarınızı tedavi edecektir. Cilt maskesini düğün ve nişan gibi özel günlerden birkaç gün önce yaptırarak hayatınızın en özel gecesinde ışıl ışıl görünebilirsiniz.

Alginate Rice Mask (Pirinç maskesi)

Cildinize yorgun bir görünüm ve aynı zamanda renk eşitsizliği varsa, sizin için pirinç tanelerinden meydana gelen doğal içerikli cilt maskesini önerebiliriz. Pirinç tanelerinin beyazlatıcı etkisi, cildinizin renk tonunun açılmasına yardımcı olur. Ciltteki lekeleri tedavi eden ve cilde dinlenmiş görünümü veren pirinç maskesi genç yaşlardan itibaren herkes için uygundur. Pirinç maskesi doğal içeriklere sahip olduğu için herhangi bir riski yoktur.

Özellikle Asya kıtasında popüler olan beyazlatıcı etkili cilt maskeleri artık ülkemizde de yapılıyor. Profesyonel cilt maskeleri sayesinde tek seanstan itibaren yüzünüzdeki rengin açıldığını göreceksiniz. Kademeli olarak ten renginizin açılması ve lekelerinizden tamamen kurtulmak için pirinç maskesini ayda bir kere düzenli olarak yaptırmanızı öneririz. Cildinizin derinine inen pirinç özlü maske, deri altındaki hücreleri uyararak kan dolaşımını hızlandırmayı amaçlar. Böylece cildin yenilenmesi ve daha sağlıklı görünmesi sağlanır.

Alginate Goddess Mask (İnci taneli maske)

Ameliyatsız yüz gençleştirme önerisi isteyenler için inci taneli maskeyi sizlere tavsiye edebiliriz. İnci tanelerinin gençlik enerjisinden yararlanan bu cilt maskesi yüzün daha sıkı ve toparlanmış görünmesini sağlıyor. Altın ve inci özlerini birleştiren en son teknoloji ile elde edilen bu maske, doğanın gücünü yüzünüze yansıtıyor. İlk inci taneli maske denemesinden sonra cildinizdeki sıkılaşmayı gözle görebilirsiniz. Düzenli olarak inci taneli maske yaptırmak gözeneklerinizin küçülmesini sağlayacak ve cildinizde lifting etkisi yaratacaktır. Anti-aging amaçlı uygulanan inci taneli maske, 20’li yaşların sonundan itibaren herkese uygulanabilir.

İnci tozu, günümüzde kozmetik sanayinin en çok kullandığı içeriklerden biridir. Ciltteki kırışıklıkları azaltan ve cilde parlaklık veren inci tozu, profesyonel cilt maskelerinin de en önemli malzemesidir. İnci tozu maskesi sayesinde göz kenarındaki ince çizgiler, alın çizgileri ve dudak kenarındaki çizgiler tedavi edilebilir.

Blackcurrent Alginate Mask (Siyah üzüm maskesi)

Cildinizin son zamanlarda yorgun göründüğünü düşünüyorsanız siyah üzüm maskesi sizin için uygun olacaktır. Siyah üzüm, minarel ve vitamin açısından oldukça zengin bir meyvedir. Siyah üzümün içeriğindeki vitaminler cilde parlaklık katarak daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar. Siyah üzüm maskesi yapıldıktan birkaç saniye sonra cildinizin yumuşacık olduğunu, yorgun ve mat ifadenizin değiştiğini göreceksiniz. Aynı zamanda siyah üzüm maskesinin içeriğindeki C ve P vitaminleri kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki kırmızılıkları azaltır, renk tonunu eşitler.

Cildinizin nem dengesini sağlamak, mevsim geçişlerinde yüzünüzde ortaya çıkan mat ve donuk ifadeyi silmek için siyah üzüm maskesi yaptırabilirsiniz. Siyah üzümün enerjisiyle, yüzünüzde yumuşacık ve sağlıklı bir etki göreceksiniz.

Caviar Mask (Havyar maskesi)

Havyarlı maske, cildinin gençleşip daha sıkı ve formda görünmesini isteyen herkes için uygundur. Havyar, cildin yenilenmesini sağlar, cildin elastikiyetini arttırır, cilt lekelerine karşı savaşır. Havyar maskesi düzenli olarak uygulandığında cildin toparlandığını ve daha parlak göründüğünü fark edersiniz. Havyarın içindeki fosfolipid ve proteinler cilt hücrelerini destekleyerek cildin elastikiyetini arttırır. İlk seanstan itibaren yüzünüzde daha sıkı ve daha parlak bir sonuç elde edeceksiniz. Bu etkiyi devam ettirmek için ayda bir kere havyarlı cilt maskesi yaptırmanızı öneririz.

Yüksek etkili havyar içerikli maskeler cildin onarılma sürecini başlatır. Sivilce lekeleri, güneş lekeleri gibi cilt problemleri, havyarlı cilt maskesi ile tedavi edilebilir. Havyarlı cilt maskesini, cilt bakımı yaptırdıktan sonra da yaptırabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cildiniz ne kadar temiz olursa maske de o kadar etkili bir sonuç bırakacaktır.