HIFU Body Lipolysis, Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason’un, cildin yüzeyine zarar vermeden yağ hücrelerini kalıcı olarak yok etmek için kullanılmasıdır. HIFU, diğer vücut inceltme ve şekillendirme uygulamalarından farklı olarak aynı zamanda cildi sıkılaştırarak incelme sağlar. HIFU tedavisi sırasında, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason ısısı, derinin içinden geçerek deri altındaki yağ hücrelerinin kalıcı olarak imha edilmesini sağlar. HIFU vücut inceltme uygulaması hem kadınlar hem de erkekler için uygundur.

HIFU nasıl çalışır?

HIFU işlemi sırasında, yüksek yoğunluklu ultrason enerjisi, tıpkı büyüteçlerin çalışma şekline benzer şekilde, hedeflenen yağa odaklanır. Enerji deriden geçer ve derinin altındaki hedef yağ kalıcı olarak parçalanır. Uygulama sonrasındaki birkaç hafta boyunca vücut, doğal lenfatik kanallar ve dolaşım yoluyla parçalanan yağı dışarı atar. HIFU uygulamasından sonra vücudunuz daha ince ve vücut hatlarınız kıvrımlı görünür.

HIFU uygulamasının sonuçları

HIFU uygulamasından sonra günlük hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz. Vücudunuzda herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. HIFU tedavisinin sonuçları genellikle 4 ila 12 hafta içinde görülür. Bu sürede vücuttaki işlenmiş yağ, doğal yöntemlerle vücuttan atılır. HIFU vücut şekillendirme uygulamasının etkisini 9 ay boyunca vücudunuzda görebilirsiniz. HIFU uygulaması vücutta sıkılaşma, incelme ve yağ yakma etkisine sahiptir.

HIFU teknolojisi nedir?

Mikro ve makro ultrason enerjisi, doku kasılması ve yeni kollajen üretimi yoluyla cildin kendini yenileme sürecini aktive eder. Uygulamadan sonraki birkaç ay boyunca, doğal olarak vücutta lifting etkisi ve cildin toparlanması ile sonuçlanan kademeli sıkılaştırma meydana gelir. Kollar, iç bacak, karın ve gıdı bölgeleri HIFU ile sıkılaştırılabilir. HIFU, Yükseklik Yoğunluğu Odaklanmış Ultrason ile 2 aşamalı bir işlemi içerir.

  1. aşama: Vücutta anında cilt sıkılaştırmasına neden olan protein liflerinin daralmasını içerir.
  2. aşama: İşlemden 3-6 aya kadar oluşan kollajen uyarımı yoluyla gerçekleşir. Yeni kolajen oluştukça cilt daha dolgun ve daha sıkı görünür. Aynı zamanda ciltteki kırışıklıklar azalır. HIFU, cilt kalitesinin arttırılmasına, sıkılaştırılmasına ve daha da önemlisi lifting etkisine yardımcı olmak için cildin en derin tabakası üzerine odaklanır.